Úvod / Články / JOURNAL EXCLUSIF blog / Dynamizácia - nádherné umenie!
Tlačiť

Dynamizácia - nádherné umenie!

...túžba po živote, po sile a čistej prirodzenosti a kráse - hlavná myšlienka snahy zachytiť a zachovať vibračnú silu prírody. A podstata mocných fluidov od Douces Angevines...

Dynamizácia - nádherné umenie!

Prečo je kozmetika Douces Angevines tak výnimočná, jedinečná, účinná, nenapodobiteľná a vzácna?

Douces Angevines dokonale ovládajú dávne umenie dynamizácie - umenie zachytiť, posilniť a zachovať blahodarnú vibračnú energiu prírody. S cieľom vytvoriť mocný fluid, s dokonale prepojenou kompozíciou zložiek.

Dynamizácia vychádza z rešpektovania základných prírodných rytmov (striedanie dňa a noci, lunárny kalendár, postavenie slnka na oblohe...), je o jemnom manuálnom zaobchádzaní a dôkladnej macerácii rastlinného materiálu. Pôsobenie nebeských telies na život je základnou myšlienkou, pestovanie a zber rastlín má svoje starostlivo dodržiavané pravidlá. Dbá sa na maximálne využitie sily rastliny: vibračná energia niektorých rastliniek vrcholí zrána s rosou, iná na pravé poludnie za spoluúčasti slnečnej energie... Vibrácia daného momentu a životodarná schopnosť má ostať zachytená a cez rastlinku pretavená do fluidu. Silové polia prítomné v ručnej práci za stavu relaxácie sa spájajú so silou i jemnosťou esenciálnych a rastlinných olejov.

Každému kroku v procese vzniku čarovných fluidov je venovaná extrémna pozornosť a precíznosť! Deň a hodina zberu rastlín a spracovania je presne určená v čase, keď sú rastliny na vrchole svojej vitality. Nasleduje dôležitý proces macerácie, kedy sa rastlinám ponecháva dostatok času, aby sa otvorili a uvoľnili svoje substancie - tie sa navzájom spájajú a premieňajú v tekutinu. Pradávne postupy pri miešaní zakončujú proces prepojenia molekúl do vzácneho fluidu. Výsledkom je dokonalá harmónia vône a vysoká koncentrácia uchovaných energií a vibrácií, ktoré zvyšujú celkový potenciál účinkov fluidu. Posledná fáza výroby biokozmetického fluidu končí pomalým filtrovaním cez prírodný papier.

Nuž, tajomstvo tej nezvyčajnej nádhery vo flakónikoch Douces Angevines - nejde o obyčajnú kozmetiku!

Zuzana (podľa materiálov spoločnosti Douces Angevines)

Niečo na čítanie

Neroli - kvet pomarančovníka horkého

Neroli - kvet pomarančovníka horkého

...nesie meno talianskej princeznej, ktorej každý krok bol sprevádzaný vôňou Neroli... (Citrus aurantium var. amara)

Medovka lekárska

Medovka lekárska

"Elixír života" ako ju nazval slávny Paracelsus... (Melissa Officinalis)

Marhuľové jadrá - rastlinný olej

Marhuľové jadrá - rastlinný olej

"Tekuté slnko" - za studena lisovaný čistý rastlinný olej (Prunus armeniaca) - pre žiarivú pokožku...

Harmanček rímsky

Harmanček rímsky

Rastlinka egyptského boha Slnka... (Anthemis nobilis)