Úvod / Články / Dobré vedieť... / Hydroláty - kvetové vody
Tlačiť

Hydroláty - kvetové vody

"Živá voda" - kvetová voda...

Hydroláty - kvetové vody

Kvetové vody nazývané hydroláty – aromatické vody, vznikajú ako vedľajší  a veľmi kvalitný produkt pri destilácii silíc. Neobsahujú už nič iné, žiadne pridané látky. Je to absolútne čistý produkt prírody - výlučne liečivá voda vznikajúca v procese parnej destilácie rastlinného materiálu.

Hydroláty sa vyznačujú excelentnou kvalitou a sú ohromne bohaté na bioaktívne látky rastlín, z ktorých pochádzajú, a preto veľmi cenené terapeutmi a prestížnymi výrobcami tej najkvalitnejšej kozmetiky. Tí najlepší producenti používajú pri parnej destilácii vodu z horských prameňov a počas extrakcie nechajú tú istú vodu viackrát prejsť vždy čerstvým rastlinným materiálom - vzniká dokonale koncentrovaná bioaktívnymi látkami "nabitá" kvetová voda s výnimočnými vlastnosťami!

Pozor! Toto nie sú obyčajné pleťové vody na báze alkoholu s umelo pridanými vonnými látkami - mimochodom, nie najlepšia voľba pre pokožku...

Vlastnosti hydrolátov:

  • v prvom rade podporujú prirodzené pH pokožky
  • hrajú významnú rolu pri udržaní harmónie pleti, jej zdravia a odolnosti
  • majú terapeutické účinky na poškodenú, problémovú, precitlivelú, zapálenú... pleť
  • pokožku upokojujú a osviežujú
  • hydratujú a zjemňujú
  • pôsobia antisepticky

Hydroláty sú čisté, prirodzené a veľmi jemné, preto sa môžu priamo aplikovať na pokožku, pestujú krásu a liečia pokožku, sú vhodné aj pre tehotné ženy a novorodencov - záleží od konkrétnej rastliny. Niektoré sa používajú tiež ako ústna voda, do vlasov pre krásnu vôňu, iné na prevoňanie prádla (nezanechávajú škvrny) a ďalšie pôsobia antisepticky pri rozprášení v priestore. 

Okrem samostatného použitia sú hydroláty dôležitou súčasťou kvalitnej prírodnej bio kozmetiky - pleťové krémy, čistiace a odličovacie vody, gély a peny, masky a pod.

V ponuke OrganicDay nájdete tri vzácne hydroláty - ruža damascénska, neroli a harmanček rímsky, všetky od Hévéa.

V OrganicDay sú tiež súčasťou produktov značky Les Douces Angevines a podstatou značky Funny Bee Paris, ktorá vybrala štyri skvelé rastlinky, aby využila ich vlastnosti pri tvorbe svojich výnimočných produktov:

 

Hloh obyčajný   (Crataegus oxyacantha) - sťahujúce účinky - pleť ostáva vyrovnaná, hladká, svieža, bez rozšírených pórov.

Vodu z kvetov hlohu nájdete ako podstatu produktu Jemná exfoliačná čistiaca pena Swinging morning (Funny Bee Paris)

 

Medovka lekárska   (Melissa Officinalis) -  upokojujúce účinky na podráždenú pleť, čistiace a zvlhčujúce pôsobenie. Zjednocuje tón pleti a má regeneračnú schopnosť.

Kvetovú vodu medovky nájdete spolu s kvetovou vodou pomarančovníkového kvetu Neroli ako dôležitú zložku  Hodvábneho denného krému Smile&Play (Funny Bee Paris)

 

Neroli - pomarančový kvet  (Citrus aurantium var. amara) - stimuluje rast zdravých buniek, a preto má omladzujúci efekt na pokožku. Je vhodný pre všetky typy pleti, zvlášť pre citlivú a suchú a dokonca jemnú pokožku bábätiek.

Kvetová voda- hydrolát z neroli sa v aromaterapii používa hlavne ako súčasť starostlivosti o tehotné, novorodencov a dojčatá - na masáž, do kúpeľa - prináša upokojenie a uvoľnenie spaziem. Je súčasťou kvalitných prípravkov na ošetrenie strií a regeneráciu pokožky.

U nás neroli hydrolát nájdete ako súčasť produktov: Hodvábny regeneračný denný krém Smile&Play od Funny Bee Paris (pre všetky typy pleti a vekové kategórie).

 

Harmanček rímsky  (Anthemis nobilis) - hojí pokožku - zapálená, citlivá pleť, spáleniny, zapálené poranenia, ekzémy, dermatitída, alergické reakcie (mnohé súvisia so stresom), žihľavka, nečistá pleť

Kvetová voda - hydrolát harmančeka rímskeho predovšetkým upokojuje ako pokožku, tak aj psychiku, dokonca aj samotný je vhodný pre tehotné a bábätká - teda tam, kde je používanie samotných esenciálnych olejov obmedzené.

U nás nájdete harmančekovú kvetovú vodu ako dôležitú súčasť Bio zázračného nočného fluidu od Funny Bee.

Viac informácií o jednotlivých rastlinách a ich vlastnosti nájdete v našom Blogu - Samé dobré veci u nás.

Niečo na čítanie

Neroli - kvet pomarančovníka horkého

Neroli - kvet pomarančovníka horkého

...nesie meno talianskej princeznej, ktorej každý krok bol sprevádzaný vôňou Neroli... (Citrus aurantium var. amara)

Medovka lekárska

Medovka lekárska

"Elixír života" ako ju nazval slávny Paracelsus... (Melissa Officinalis)

Marhuľové jadrá - rastlinný olej

Marhuľové jadrá - rastlinný olej

"Tekuté slnko" - za studena lisovaný čistý rastlinný olej (Prunus armeniaca) - pre žiarivú pokožku...

Harmanček rímsky

Harmanček rímsky

Rastlinka egyptského boha Slnka... (Anthemis nobilis)