Úvod / Články / Dobré vedieť... / Nočný život pokožky a biokozmetika
Tlačiť

Nočný život pokožky a biokozmetika

To, čo sa odohráva v celej prírode, a teda aj v ľudskom tele, úzko súvisí s rytmom striedania dňa a noci. Ak máme na mysli starostlivosť o pleť, je potrebné brať do úvahy odlišné fyziologické procesy meniace sa (v priebehu 24 hodín) tak, ako sa strieda deň s nocou, svetlo s tmou, bdenie a spánok a zvážiť výber vhodnej kozmetiky / biokozmetiky.

Nočný život pokožky a biokozmetika

Ignorovať podstatu toho, čo sa v tele deje počas spánku pri výbere vhodnej nočnej starostlivosti o pleť a myslieť si, že pokožka funguje rovnako v noci ako cez deň, môže narobiť našej pleti problémy. Nočná starostlivosť o pokožku je absolútne významný krok a jedna z najdôležitejších investícií v rámci starostlivosti o zdravie a krásu pleti vôbec!

Celé naše telo potrebuje spánok a jeho kvalita má vplyv na stav organizmu. Z pohľadu fyziológie je spánok spletitým procesom a chemickou komunikáciou s množstvom vzájomných reakcií - hoci spánok pripomína stav, kedy sa "nič nedeje" a funkčnosť niektorých zmyslov a orgánov je utlmená, rôzne životne dôležité funkcie a procesy ako rast, vývoj, regenerácia tkanív, podpora imunitného systému... sú stimulované práve spánkovým cyklom.

Ako vyzerá spánok z pohľadu pokožky?

Zatiaľ čo cez deň je pokožka prvotne nastavená tak, aby sa dokázala brániť vonkajším vplyvom, ktorým je počas dňa extrémne vystavená - počasie, nečistoty z ovzdušia, UV žiarenie, mikroorganizmy..., v noci sa potrebuje obnoviť a zregenerovať. Kým počas dňa podporíme prirodzené ochranné funkcie a normálne zdravé vylučovanie potrebného kožného mazu vhodnou biokozmetikou s hydratačnými vlastnosťami (krémom / fluidom /sérom), v noci musíme dať pleti predovšetkým možnosť dýchať, nerušiť fázu samočistenia a vylučovania odpadových látok, podporiť regeneráciu. Vhodná biokozmetika / organická kozmetika dokáže prirodzené a samoregulačné schopnosti pokožky výborne podporiť a obnoviť ich tam, kde je stav rovnováhy narušený. Skutočne kvalitná biokozmetika / organická kozmetika rešpektuje podstatu fyziologických procesov kože, nesnaží sa násilne potlačiť problém a premyslene zostaveným zložením sleduje prirodzenosť = zdravie a krása.

Zásady nočnej starostlivosti:

  • dôkladne - najlepšie "na 2krát" - odstrániť nečistoty, make-up a uvoľniť póry - použijeme vhodný odličovací a čistiaci prípravok - kvalitnú biokozmetiku. V pravidelných intervaloch (cca 1x týždenne u mastnejšej pleti, 1x za dva týždne u suchšieho typu) doprajeme pleti jemný peeling a masku. Pozor! Vyvarujte sa agresívnej kozmetiky na báze synteticko-chemickej báze. O čistení pleti a biokozmetike.
  • nezaniesť póry, nezaťažiť pleť nevhodným krémom! Bohužiaľ trh je preplnený absolútne nevhodnými ťažkými nočnými prípravkami, ktoré pleť zbytočne zaťažia, nedýcha, neokysličuje sa. Pleť je časom unavená, alebo zanesená, u mastných typov aj nečistá a plná vriedkov.
  • podporiť prirodzené funkcie pleti - regenerácia a vylučovanie odpadových látok. Na čistú a tonizovanú pleť je ideálne použiť špeciálny fluid s obsahom esenciálnych olejov a rastlinných olejov, tiež extrakty podporujúce mikrocirkuláciu a tým lepšie okysličovanie buniek a tkaniva.
  • organická kozmetika / bio kozmetika a v nej napr. adaptogénne rastliny vyrovnávajú stav - snažia sa prirodzene obnoviť rovnováhu pleti a podporiť jej vlastnú silu regenerovať a chrániť. Je úžasné sledovať výsledky pri používaní pleťového séra - výber podľa pleti, sérum je možné použiť aj samostatne ako nočnú starostlivosť nahrádzajúcu krémy, najmä pokiaľ ide o mastnejšie typy
  • ráno nezabúdať na jemné, ale dôkladné očistenie.

Výsledkom je nádherná zdravá a rozžiarená pleť, ktorá ostáva dlho mladá a pružná. To, čo nezanedbáte už dnes, sa vám mnohonásobne vráti...

Kategória produktov Nočné ošetrenie, Masky a peeling, Čistenie a tonizácia

 

 

Niečo na čítanie

Neroli - kvet pomarančovníka horkého

Neroli - kvet pomarančovníka horkého

...nesie meno talianskej princeznej, ktorej každý krok bol sprevádzaný vôňou Neroli... (Citrus aurantium var. amara)

Medovka lekárska

Medovka lekárska

"Elixír života" ako ju nazval slávny Paracelsus... (Melissa Officinalis)

Marhuľové jadrá - rastlinný olej

Marhuľové jadrá - rastlinný olej

"Tekuté slnko" - za studena lisovaný čistý rastlinný olej (Prunus armeniaca) - pre žiarivú pokožku...

Harmanček rímsky

Harmanček rímsky

Rastlinka egyptského boha Slnka... (Anthemis nobilis)